ecm824forever ecm824forever 20-05-2023 Mathematics contestada Jane and Sophia went to the corner store where packages of gum cost $0.85 each and candy bars cost $0.60 each. They spent $15.00 and bought 4 more packages of gum than candy bars. How many packages of gum did they buy?