davidsaid2615 davidsaid2615 19-05-2023 Mathematics contestada A farmer bought cylindrical bales of lurcene at a price of r350 per bale for his heard of 1500 cows, determine the the nunber of bales he needs in winter season (3months) if the cows consume 2 bales per week?