nicoboo23 nicoboo23 16-05-2023 Mathematics contestada A greengrocer buys 20 cases of oranges at a cost of $15 per case. Each case contains 10 kg of oranges. If he sells the oranges at $4/kg, how many kilograms must he sell before he makes a profit? If he sells all the oranges what will be his profit?