PLS HELP Select the correct answer.

You work delivering food for a local farmer. You sell onions from the farm at these prices: 2 for $1.04, 4 for $2.52, 8 for $4.32, and 16 for $9.12. What is the unit cost per onion for the worst deal?

A.
$0.52
B.
$0.57
C.
$0.63
D.
$0.67

PLS HELP Select the correct answer You work delivering food for a local farmer You sell onions from the farm at these prices 2 for 104 4 for 252 8 for 432 and 1 class=

Respuesta :