lucyshepard lucyshepard 21-01-2023 Mathematics contestada A store sells oranges and apples. Oranges cost $1.00 each and apples cost $2.00 each. In the first sale of the day, 15 fruits were sold in total, and the price was $25. How many of each type of frust was sold?