URGENT GIVING AWAY AL MY POINTS
You need to convince parents to buy one of these products. Both their prices are listed on each bottle. In no less than two paragraphs (6 sentences) please write a paper explaining which bottle of product is a better deal. Please explain how you found the cost per ounce for each bottle and then the comparison.
Please include an introduction sentence. For example
I believe the _________ bottle of product is the better buy because ________________.
Please include a closing sentence in your writing.
So, as you can see, the _________ bottle of product is the better buy.
![URGENT GIVING AWAY AL MY POINTS You need to convince parents to buy one of these products Both their prices are listed on each bottle In no less than two paragr class=](https://us-static.z-dn.net/files/d43/3c947eeac72483e73c5434627ab9f108.jpg)