S
A single pack of salt and vinegar crisps costs 70p.
A single pack of cheese and onion crisps costs 65p.
A multipack of 3 salt and vinegar and 3 cheese and onion costs £3.19.
How much would you save buying a multipack instead of the equivalent amount
in individual packs?