PeetTheCat PeetTheCat 19-11-2022 Mathematics contestada Greg's scout troop is organizing a pancake breakfast to raise money for their next camping trip. They are expecting a large crowd, so Greg buys 3 gallons of maple syrup. If the maple syrup costs $35.75 per gallon, how much does he spend?