justkinzacoffe
justkinzacoffe justkinzacoffe
  • 18-11-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of six gatorade bottles cost $8.40. what is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Amy needs to make 10 L of 42% sulphuric acid solution. In the supply room, she finds bottles of 30% sulphuric acid solution and 60% sulphuric acid solution. Wha
Use the FOIL method to find the product. (s + 10)(s - 8)
How did the Fugitive Slave Act of 1850 differ from the Fugitive Slave Act of 1793? A: It opposed slavery. B: It was broader in scope. C: It gave fugitives more
Does anyone know the solution for this linear equation
Which supporting reason for the claim shown would most likely appeal to an audience of students? Claim: Homework should be done as a group. O A. Doing homework
if there are 100,000 kilograms of producers in an ecosystem, how many kilograms of primary consumers can be supported? a) 1000 b) 100 c) 10 d) 10,000
c) Which of these numbers is a square number? A 4 x 10^5 B9 x 10^4 C4 x 10^3 D9 x 10^3​
Emi wants to see if she can melt a marshmallow in the sun. She plans to put the marshmallow in a container that will cause it to heat up quickly. In one or two
Some of the steps in Raya's solutions are shown.
I need help with this please? A parent-teacher committee consisting of 4 people is to be formed from 20 parents and 5 teachers. Find the probability that the co