officialaeesha officialaeesha 18-11-2022 Mathematics contestada Ingia went to the farmers market to get ingredients. Determine the price per item of each vegetable. 4.1 6 onions for $1.80 12 mushrooms for $3 4.3 5 peppers for $5.50 4.2