sofiatrias10 sofiatrias10 17-11-2022 Mathematics contestada Question #10: A pizza restaurant sells a personal square pizza (5 inch side) for $4. What should the cost of a large square pizza (12 inch side) be, so that both pizzas cost the same amount per square inch?