shaikhaalshami1088 shaikhaalshami1088 17-11-2022 Mathematics contestada Amelia needs to buy some cat food. At the nearest store, 3 bags of cat food cost $13.50. How much would Amelia spend on 5 bags of cat food? Amelia would spend $ on 5 bags of cat food. PLEASEE HELPPP QUICK