Glenda paid $34.00 for 4 lbs of chia seeds.
a. What does 1 pound of chia seeds cost?
8-5
34
"1
How many pounds of chia seeds could Glenda buy for $1.00?
c. Use the graph below to draw the relationship between the number of pounds of chia seeds and the total cost
d. Create a table that represents this situation with at least 3 values.
nd
be