Caleb is going to see a movie and is taking his 3 kids. Each movie ticket costs $13 and there are an assortment of snacks available to purchase for $3.50 each. How much total money would Caleb have to pay for his family if he were to buy 5 snacks for everybody to share? How much would Caleb have to pay if he bought
x
x snacks for everybody to share?

Total cost with 5 snacks:
Total cost with
x
x snacks