Alyssa purchasing music online and she finds a deal. If you buy 5 /songs you get a sign for free . Alyssa has 6 songs she wants to buy from her favorite rhythm blues album. Each song is $1.33 or the entire album is $8.50. How much would it cost for Alyssa to purchase the 6. Songs? Think about the new clothes that you might get at the beginning dont he school year. Assume you need to buy 2 pairs of socks, 1 pair of jeans and 1 jacket. The socks cost $3.99 a pair, the jeans are $49.90 a pair the shirts are $19.50 each and the jacket is $68.00 what is the total cost ? Peter has a phone polar that allows him to sue 4 GB of data each month. Each GB of data over 4 GB is $13.50. Peter went way over his allowance and used 9 GB data of this month. How much extra money will be addd to his bill?