Marvin is mixing bags of candy for his youth group's fall festival. He is
mixing Smarties that cost $0.10 per ounce and miniature Butterfingers
which cost $0.60 per ounce to create 10 ounce bags of mixed candy that
costs $0.30 per ounce. How many ounces of each type of candy should he
use in each bag? Write a complete sentence to answer this question.