While shopping for supplies for the party, she is trying to decide which soda is the better deal. She can buy a 138 ounce bottle of soda for $3.20 or she can buy twelve 12ounce cans of cola for $3.60. Find the unit rate for the bottle.
Find the unit rate for the cans.