frederico6059 frederico6059 18-10-2022 Mathematics contestada A certain chocolate bar cost p35.00 per piece. however, if you buy more than 10 pieces, they will be marked down to a price of p32.00 per piece. use a piecewise function to represent the cost in terms of the number of chocolate bars bought.